Nikt nie zajął się jeszcze naukowo fenomenem damskiej logiki. Trudno powiedzieć na jakim etapie ewolucji człowieka nastąpiło jej wykształcenie. Nawet archeolodzy nie odkryli dowodów kiedy ona pojawiła się w kulturze. To straszne zaniedbanie, gdyż męska połowa populacji od lat próbuje zgłębić ten fenomen, jednak bez naukowego wsparcia i narzędzi badawczych jest kompletnie bezradna. Bądźmy uczciwi – badanie damskiej logiki jest w powijakach. To wstyd dla naukowców. W czasach gdy sięgamy Marsa nie potrafimy wytłumaczyć zjawisk towarzyszących nam na co dzień, ba, te zjawiska nawet śpią z nami!

Zażywałem kąpieli, gdy szanowna małżonka weszła do łazienki żeby się udekorować. Była to okazja do konwersacji. Tematy płynęły swobodnie podobnie jak ton rozmowy niespiesznej w niedzielny poranek. Zeszło na ubieranie, przymierzanie i bieliznę. Żona wykonując magiczne ruchy przed lustrem rzekła:
– Jak kiedyś przymierzałam bieliznę wyszczuplającą to się namęczyłam. To dopiero jest okropne. Od razu robi się gorąco. Jak się wciśniesz na wdechu to udusić się można, bo oddechu nie idzie złapać. Biust gniecie jak cholera. Poza tym robi się płaska pupa…
Spojrzałem na nią, jak cały jej rozmiar 34 wyginał się przy malowaniu rzęs. Dobrze, że mnie nie widziała, bo musiałem mieć kompletnie głupią minę. Żałuję nawet, że sam się nie widziałem, bo chciałbym wiedzieć jak wygląda niezrozumienie. Przy okazji okazało się, że konfuzja nie podlega prawu Archimedesa. Człowiek skonfudowany wypiera dokładnie tyle samo wody co nieskonfudowany.

Małżonka zamilkła, bo jak wiadomo wysunięcie języka pomaga przy wykonywaniu czynności precyzyjnych jak malowanie rzęs.Otrząsnąwszy się z zaskoczenia zapytałem
– a możesz mi powiedzieć w jakim celu przymierzałaś wyszczuplającą bieliznę? Co ty sobie chcesz wyszczuplić?
Przerwała malowanie rzęs i popatrzyła na mnie.Chyba nadal wyglądałem na zaskoczonego
– Jaki ty złośliwy jesteś. I nic nie rozumiesz. I ja z tobą dwadzieścia lat wytrzymałam…

Choć logika błagała o zadanie jeszcze kilku pytań dla zrozumienia problemu, to doświadczenie kazało mi się zamknąć. Rozum podpowiedział, że trzeba posłuchać doświadczenia.